Jeseň je tu a s ňou aj viaceré degustácie pripravované v spolupráci s našimi vinármi a vinotékami. Priaznivcom značky TAJNA z východného Slovenska dávame na známosť, že dňa 8. októbra 2016 sa o 18.00 hodine uskutoční degustácia vín TAJNA VINEYARDS AND WINERY vo vinotéke Green Line v Humennom. Vstupenky si môžete rezervovať a zakúpiť priamo u organizátora. Cena na osobu v predpredaji je 18 Eur, v deň konania akcie 20 Eur. Na stretnutie s vami sa teší enológ Vladimír Hronský, ktorý v priebehu degustačného večera predstaví prierez aktuálnej produkcie ako aj úplné novinky z posledného plnenia vín. Srdečne vás pozývame.

 
 

Odborným garantom kurzu ENOLÓGIA – NÁUKA O VÍNE 1. časť je Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska Modra (SOŠVO) a organizačné zabezpečenie realizuje Bronislava Kočíšek Skalová CORAL TRAVEL. Kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí si potrebujú rozšíriť svoje znalosti a zručnosti pri profesionálnej práci s vínom, ale aj laikom, ktorým sa víno stalo príjemnou súčasťou života a chcú získať podrobnejšie informácie o enológii náuke o víne. Počas kurzu zažijú množstvo zaujímavých prednášok, praktických cvičení, návštevy vinárskych firiem a vinohradov, degustácií, pri ktorých sa naučia pod dohľadom lektorov a špecialistov z praxe vínu lepšie rozumieť. Prvá časť kurzu trvá tri dni a uskutoční sa 10. – 12. novembra 2016 v priestoroch SOŠVO v Modre. Poplatok za kurz na osobu je 265 EUR, vrátane 20 % DPH. Prihlášku s podrobným programom si môžu záujemci stiahnuť pod touto upútavkou, tiež na webovej stránke organizačno-technického zabezpečovateľa kurzu: www.malekarpaty.sk alebo vyžiadať e-mailom na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Uzávierka prihlášok je 15. 10. 2016. Pokračovanie kurzu ENOLÓGIA – NÁUKA O VÍNE 2. časť sa uskutoční 8. – 11. decembra 2016 v priestoroch SOŠVO v Modre. Poplatok za kurz na osobu je rovnako ako v prvej časti 265 EUR vrátane 20 % DPH. Kurz trvá štyri dni. Prihlášku s podrobným programom si môžu záujemci stiahnuť rovnako pod touto upútavkou, tiež na webovej stránke organizačno-technického zabezpečovateľa kurzu: www.malekarpaty.sk alebo vyžiadať e-mailom na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Uzávierka prihlášok je 11. 11. 2016.

 
 

Pred polrokom sme v penzióne Fortuna v spolupráci s Peťom Červeňom úspešne zrealizovali tematické soirée venované Jamesovi Bondovi ako vystrihnuté z filmu Casino Royale. Úspech akcie nás príjemne povzbudil. S precíznosťou a citom pre detail sme sa preto v priebehu leta ponorili do prípravy ďalšej kultovej témy historického vlaku Orient Express. Písal sa rok 1920, kedy spojenie Paríž - Istanbul (Konštantínopol) obnovili po celej dĺžke prerušenej následkami 1. svetovej vojny...