Vážení vinári, dovoľujem si vás s potešením informovať, že pripravujem aktualizáciu knižnej publikácie SPRIEVODCA VÍNAMI SLOVENSKA, ktorá vyjde v budúcom roku na jar vo vydavateľstve SLOVART v slovenskej jazykovej mutácii. Do prvého slovenského vydania (rok vydania 2014) sa mi podarilo zaradiť 65 vinárstiev s viac ako 400 druhmi vína do ročníka 2012, v anglickej mutácii (rok vydania 2015) som publikoval 50 vinárstiev s 365 vínami do ročníka 2014. Nové slovenské vydanie sprievodcu bude tematicky zamerané na prezentáciu vín z ročníka 2015, ale aj starších ročníkov, ktoré sa do posledných dvoch vydaní pre neskoršie uvedenie na trh nedostali. V tejto súvislosti by som vás chcel požiadať o aktualizáciu údajov nielen o vašom vinárstve, ale aj o dodanie vzoriek vína nafľašovaných ročníkov, ktoré navrhnete zaradiť do publikácie.

Vzorky vína s kompletnou adjustážou posielajte na adresy:
 
Zberné miesto v pracovných dňoch
Ing. Vladimír Hronský
DIGITAL PARK II
MEDUSA GROUP
Einsteinova 23
851 01 Bratislava

Zberné miesto v dňoch mimo pracovného času
Ing. Vladimír Hronský
EnoVia s.r.o.
Na Zlatej nohe 11
831 01 Bratislava

Prílohou tohto oznamu je REGISTRAČNÝ FORMULÁR VINÁRSTVA, ktorý potrebujem od každého výrobcu vína aktualizovať o všetky novinky a u nových prihlásených vinárstiev riadne vyplniť. Vyplnený registračný formulár môžete poslať e-mailom na moju adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Uzávierka zberu vzoriek vína spolu s vyplneným registračným formulárom je 30. novembra 2016. Účasť v tejto úspešnej reprezentatívnej publikácii je pre všetkých slovenských vinárov dobrovoľná a bezplatná. Ako autor si však vyhradzujem právo do sprievodcu nezaradiť vína, pri ktorých sa prejavia nedostatky v mikrobiologickej čistote, vína s chýbajúcimi údajmi v označení podľa platnej legislatívy, vína bez deklarácie pôvodu hrozna použitého na ich výrobu, a tiež vinárstva, kde nie je jasné miesto výroby vína (prevádzka).

Od prvého vydania v júni 2014 sa predalo viac ako štyritisíc výtlačkov. Publikáciu vyhľadávajú priaznivci vína, z nich mnohí sú vaši aktívni i potenciálni zákazníci, ale aj someliéri, obchodníci s vínom a študenti odborných škôl so zameraním na hoteliérstvo, horeca služby, vínnu turistiku, vinohradníctvo a vinárstvo. Ak vo vašej vinotéke, predajni vína alebo prezentačnej miestnosti sprievodca najlepšími slovenskými vínami chýba, môžete si ho objednať priamo vo vydavateľstve SLOVART na stránke: www.slovart.sk alebo cez e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Verím, že Sprievodca vínami Slovenska v slovenskej a v anglickej jazykovej mutácii poskytnú zodpovedajúcu reprezentáciu vašej práce na vysokej profesionálnej úrovni a umocnia nové inšpirácie pri hľadaní obľúbeného vína nielen pre vás, vašich obchodných partnerov, ale aj pre vašich blízkych.

S pozdravom


          Ing. Vladimír Hronský
, autor